Overslaan en naar de inhoud gaan

aster
Aster ageratoides

Kenmerken

Plantensoort: Vaste plant
Gebruik: Groep, Grote groep, Middelgrote groep
Habitat:
open plaats met frisse bodem, of bodem met grind, steenslag. Woon- en werkomgeving, rotondes.
Min. hoogte: 40 cm
Max. hoogte: 70 cm

Bijzondere kenmerken

Bloeiperiode: September - Oktober
Bloemkleur: Blauw, Lichtviolet, Wit
Bloemen:
stervormig
Bladkleur: Lichtgroen
Bladeren:
lancetvormig, licht gekarteld
Bladhoudend / bladverliezend: Bladverliezend

Standplaats en vereisten

Schaduw: Halfvolle zon, Schaduw, Zon
Vochtigheid: Droog, Normaal
Winterhard: Ja
Plantdichtheid:
5-9 per vierkante meter
Bijzonderheden:
dank zij hun late bloei geven asters een meerwaarde aan de beplanting. Door hun licht overhangende groeiwijze zijn ze goed te gebruiken langs paden.
Cultivars:
A. ageratoides 'Ashvi' bloeit wit. 'Asran' is zeer licht lilablauw, en bloeit van augustus tot oktober. Doet het ook goed in volle schaduw, en wordt iets hoger. Aster divaricatus bloeit wit en is prachtig in kleine tot grote groepen. Breidt zich makkelijk uit.

6 Kwekers met in assortiment aster

Bekijk de lijst met kwekers